Kameralı Su Kaçağı Tespiti
Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Kameralı ve dinleme cihazlı aletlerimiz ile su kaçaklarınızı kırmadan, dökmeden nokta atışı ile tespit ediyoruz. Uygun maliyetli çözümlerimizden yararlanmak için bizi arayın.

Gün geçtikçe teknolojinin gelişmesiyle insan hayatı daha da kolaylaşıyor. Kameralı cihazla su tespiti gibi. Kameralı cihazla su kaçağını hemen her yer de tespit etme imkanını size sunuyoruz. Kameralı cihazımızla kırmadan dökmeden su kaçağı olan yeri yeni teknolojiyle ortaya çıkan son teknoloji sistemiyle su arızasını bulabiliyoruz. Eğer su tesisatınızda bir sorun yaşıyorsanız hemen bizi arayarak en kısa zamanda arıza olan yeri kamera sistemi ile en mükemmel şekilde hizmetini veriyoruz.

Cihazla su kaçak tespiti tesisat tamir ustalığını ilkel yöntemlerden modern yöntemlere geçiren uygulamadır. Bu uygulama iş sahasında hem müşteriye hemde ustalara büyük kolaylıklar getirmiştir. Su kaçak arıza tespiti için çeşitli cihaz ve yöntemler kullanılmaktadır.

  • Termal kameralı su kaçak tespiti
  • Dinleme cihazı ile su kaçak tespiti
  • Dedektörle su kaçak tespiti
  • Görüntülü su kaçak tespiti
  • Tahmine dayalı su kaçak tespiti gibi uygulamalar başlıca yöntemlerdir.

Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti

Termal kameralar her alanda kullanıldığı gibi su tesisatlarında ki arıza tespiti içinde kullanılmaktadır. Isıya duyarlı görüntüleme yaparak duvar, fayans, sıva arkasından geçen tesisat borularında oluşan su boru patlaklarının yerini kolayca göstermektedir. Bu cihaz sayesin de boruların geçiş yerleri ve kaçağın oluştuğu nokta kırmadan tespit edilebilmektedir.

Termal Kamera fiyatları oldukça pahalı olduğundan her tesisat ustası bu cihazı temin edmemektedir Ancak bu meslek dalını seçen firmalar bu cihazları edinerek profesyonel hizmet sunmaktadır. Firmamız, her türlü bilgisayarlı cihazlar ile su kaçak tespiti yapabilmektedir.

Dinleme Cihazı İle Su Kaçak Tespiti

Su kaçak tespitinden ikincisi ve en etkili olanıda dinleme cihazı ile su kaçak tespiti. Dinleme cihazı ile su borularında oluşan deliklerden çıkan su sesini en küçük detayına kadar tespit edilebilmektedir. Dinleme cihazı termal kamera ile ortak çalıştığında %100 garantili kaçak tespiti yapmaktadır. Dinleme cihazı ile sıva ve fayans altında ki su kaçaklarını en ufak bir damlamayı dahi cihaza ait dedektörü yere tutarak duyabilirsiniz. Yanlızca cihazın dedektörünü kaçağın üzerine getirmek ustaların profesyonelliğine bağlıdır. Bu kısımda dinleme cihazını doğru yere koymak için termal kamera kullanılır. Termal kamera ile tesisat borularının geçtiği ve su sızıntısının yayıldığı nokta genel olarak tespit edilerek dinleme cihazı tam o noktanın üzerine konularak su kaçak sesi dinlenir ve kaçak tespit edilir.

Dedektörle Su Kaçak Tespiti

Detektör ile kaçak tespiti özellikle pis su kaçak tespiti gibi arızalarda kullanılmaktadır. Pimaş boru içerisinde oluşan kırılma çatlama yada dışarıdan içeriye doğru delerek giren bir malzemenin sebep olduğu boru kırılmasının yeri pimaş boru içerisine gönderilen kanal görüntüleme kamerası ile tespit edilir. Pimaş boruda ki kırık yada delik tespit edildiği noktada kamera durdurularak vericisi çalıştırılır. Kamera başlığında bulunan verici yerin altında ki borudan yukarıya doğru bir sinyal gönderir. Yukarudan su tesisat ustası sinyal dinleme dedektörü ile kamera başlığında ki vericinin sinyal verdiği noktayı tespit eder ve o nokta kırılarak pimaş su borusu tamiri yapılır.

Görüntülü Su Kaçak Tespiti

Görüntülü su kaçak tespiti termal kamera ile yapılan yöntem ile aynıdır. Görüntülü kaçak tespiti kanal görüntüleme kamerası ile yada termal kamera ile yapılan yöntemlere de denilmektedir. Bu yöntemde su kaçağının yeri tesisat ustası tarafından kameradan görüldüğü için bu sisteme görüntülü kaçak tespit yöntemi denmektedir. Görüntülü kaçak tespiti müşterinin en çok talep ettiği yöntemdir. Bu yöntem ile kaçağın yerini müşteriye gösterme olanağıda mümkündür.

Tahmine Dayalı Su Kaçak Tespiti

Bu tespit yöntemi bilinen en eski yöntemdir. Suyun damladığı yere bakılılarak üst kattaki dairedeki tesisatın geçebileceği noktalar tahmin edilerek tespit edilmeye çalışılır. Bu uygulamaya su kaçağı tespiti demekte doğru değildir. Sadece tecrübelere dayalı bir tahmindir ve tesisatta ki kaçak arızasını bulmak ise %50 dir. Bu uygulamada bağzı aletlerden de faydalanılmıştır. Bu cihazlar honi, su bardağı, steteskop gibi aletlerdir. Tesisattaki arızaların tespiti için teknolojik cihaz ve aletler kullanılmaya başlandıktan sonra bu yöntem müşteriler tarafından tercih edilmemeye başlanmıştır.


Bu Konuya Ait Görseller

Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Bizi Arayın

Kanalizasyon temizleme ve tıkanıklık açma hizmetlerimizden yararlanmak için hemen bizi arayabilir, whatsapp destek hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

0546 282 06 52 Whatsapp