Beton Kırma
Beton Kırma

Firmamız beton kırma işlerinizde, profesyonel ekibi ve uygun ekipmanları ile hizmetinizdedir. Hassas makinelerin kullanımının mümkün olmadığı kırım işlerinde kompresör ve elektro pnömatik kırıcılar ile her türlü beton kırım işlerinizi zamanında ve uygun fiyatlarla gerçekleştiriyoruz.

Beton kırma işlemi betonarme yapılarda sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Farklı sebepler ile binalarda beton döşeme ya da duvarların bir bölümünün kırılmasına ihtiyaç duyulabilir. Bu tarz bir durumda betonu kırmak için çeşitli makinelerden yardım alınır. Genel itibariyle hidrolik, elektrikli, havalı, ağır iş makineleri veya mini iş makineleri bu işlemler esnasında kullanılır. Beton kırmak dendiğinde akla ilk gelen makine, elektro hiltidir. Ancak hilti, tek bir makine değil çok amaçlı ürünlere genel olarak verilen isimdir. Beton kırmak üzere ush – kırıcı delici – ponomatik olarak isimlendirilen makineler kullanılır.

Depreme yönelik bina yükünün azaltılmasında, betonarme kısımların onarılmasında, kütleleri kaldırılması ya da revizyon ve tadilat çalışmaları esnasında betonun kırılması elzemdir. Ancak beton kırma makinelerinin kullanımında profesyonel işçiler ile çalışmak, istenen sonucun en iyi şekilde alınmasında son derece önemlidir.

Beton Kırma Nedir?

Beton kırmak, betonun içindeki demir, agrega ve diğer katkı malzemelerinin bir arada parçalanmasını ifade eder. Hem yeni hem de eski yapı ve inşaat alanlarında temelde betonun olduğu her yerde kullanılabilir. Yapıların aktif olarak yıllar boyunca kullanılması, sürekli olarak bazı değişikliklerin yapılmasını da gerekli kılar. Bu nedenle betonun kırılması, son derece yaygın bir uygulama olarak bilinir.

Genel olarak beton kırmanın tadilat, bakım, güçlendirme, yenileme ve onarım faaliyetlerinde tercih edildiği gözlemlenmektedir. Betonu kırmaya karar vermek son derece kolay olsa da uygulama esnasında büyük oranda dikkatli olmak önemlidir. Aksi halde yapı içerisinde telafisi güç olan sorunlar meydana gelir. Beton kırma firmaları arasından verdiği yüksek kaliteli ve garantili hizmet ile ön plana çıkan firmamız, profesyonel ekibi sayesinde müşteri memnuniyetini maksimum seviyede tutar.

Beton Kırma Fiyatları

Beton kırma fiyatları kullanıcıların en çok merak ettiği hususlardan biridir. Fiyatları belirlemek üzere çok sayıda etmen göz önünde bulundurulur. Başlıca etmenler arasında öncelikli olarak kırılacak alanın genişliği yer alır. Bu alan ne kadar genişler ise ücret de aynı oranda artacaktır. Bunun yanı sıra kırılacak betonun kalınlığı, narinliği, nem durumu, yaşı ve çap ölçüleri de beton kırma fiyatları üzerinde etkilidir.

Kırılacak beton herhangi bir tesisat sistemine çok yakınsa özenli çalışmak önemlidir. Bu nedenle duruma bağlı olarak ödenmesi gereken meblağda değişiklikler meydana gelebilir. Betonu kırmak için hangi makinenin tercih edileceği de dikkate alınmalıdır. Firmamız, gürültü seviyesini minimuma indiren yüksek yıkım yeteneğine sahip ve gelişmiş aksamlı makineleri tercih eder. Bu sayede hem gürültü hem de çevre kirliliğinin minimuma indirilmesi amaçlanır. Dikkatli olunmadığı takdirde beton kırmak üzere kullanılan makine, betonda kılcal çatlaklar oluşturabilir ve bu çatlaklar yapı statiğine zarar verir. Firmamız, istenmeyen durumları önlemek için sadece alanında uzman bir ekip ile çalışır.

Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Bizi Arayın

Kanalizasyon temizleme ve tıkanıklık açma hizmetlerimizden yararlanmak için hemen bizi arayabilir, whatsapp destek hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

0546 282 06 52 Whatsapp