Logar Açma ve Kanal Temizleme
Logar Açma ve Kanal Temizleme

Logar ve kanal temizleme hizmetlerinde sahaya damgasını vuran firmamız, bina içi ve dışı kanalizasyon hatlarında kırmadan ve dökmeden her türlü tıkanıkları çok kısa bir sürede açmaktadır.

Kanalizasyon sistemleri yapıların hijyeni için temel ihtiyaçların başında geliyor. Atıkların yapıdan uzaklaştırılmasını sağlayan kanalizasyon sistemi lavabo, küvet ve tuvaletten başlayıp ana kanalizasyon borusuna kadar ulaşan bir bütündür.

Sistem içinde yaşanan tıkanma, taşma gibi olaylar doğrudan rahatsızlık yaratır. Hem can sıkıcı hem de yaşam kalitesini olumsuz etkileyen olaylardır. Bunların çözümüne ilişkin ilk akla gelen yöntemler bile pek çok insanın tüylerini diken diken etmeye yeter. Kanalizasyondaki tıkanmanın yerinin tespitinden, hattın değişimine kadar tüm süreçte kırılan fayanslar ve pis bir görüntü akla gelir. Ancak, biz bu düşünceleri siliyoruz. Son teknoloji cihazları ve uzman kadromuz ile sistemdeki sorunu kırıp dökmeden tespit ediyoruz. Kameralar ve bilgisayar destekli cihazlarımızla, çoğu zaman hiçbir yeri kırmadan tıkanmaları açıyoruz.

Logarların tıkanması durumu çok sık rastlanan bir durumdur. Maalesef bazı kimseler yeterince çevre bilincine sahip değillerdir. Çünkü yere çöp atmak gibi kötü bir alışkanlıkları vardır. Zaten logarların tıkanmasına sebep olan da ekseriyetinde bu etrafa atılmış olan çör çöptür. Bu çöpler özelliklede rüzgar veya yağmurla birlikte hareket ederler. Logar çıkış noktalarına ulaştıkları zamanda buradan aşağı doğru düşerek birikmeye başlarlar. Yağmur suları çok yüksek miktarda pis birikintiyi hızlıca buralara taşır. Burada biriken atıklar bir müddet sonra o denli fazlalaşır ki artık gider borularının işlevini yerine getiremez hale gelmelerine neden olurlar. Bu tıkanıkların açılması oldukça zaman alıcı ve zahmetli bir iştir. Biriken pisliğin yoğunluğuna bağlı olarak da uygulanacak işlemler ve harcanacak mesai farklılık göstermektedir.

Ankara logar tıkanıklığı açma sektöründe uzun yıllardan beridir başarılı bir şekilde faaliyet gösteren firmamız siz değerli müşterilerimizden her daim büyük ilgi ve takdir toplamıştır. Bu durum bizleri işimizi daha iyi yapma noktasında çok ciddi anlamda isteklendirmektedir. Ankara logar açma oldukça önemli bir iştir. Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan başkent Ankara yaz dönemlerinde karasal ikliminde etkisiyle her ne kadar yoğun yağış almasa da özellikle kış dönemlerinde durum bunun tam tersidir.

Kış aylarında yoğun yağış alan Ankara için logarların tıkanması demek suların yollarda ve altgeçitlerde birikerek hem trafiği hem de insanları riske atması anlamını taşımaktadır. Bu durum kesinlikle önceden önlemler alınarak aşılabilir. Çünkü eğer öncesinde tıkanıklık tespit edilemez ise yağmur sularının birikmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu suları boşaltmak uzun zaman alacaktır. Üstelik yağmurun da uzun süre veya tekrar yağacak olması da işlemleri daha da uzatacaktır. Bu sebeple en baştan, problem oluşmadan önce, rutin kontroller sağlatmanız logarlarınızın tıkanmadan sağlıklı bir şekilde çalışmasına imkan verecektir.

Logar Tıkanıklığı Neden Olur?

Öncelikle logar hakkında biraz bilgi vermek gerekir. Logarlar sitelerin veya binaların atık sularının biriktiği yeraltı kuyularıdır. Kanalizasyona benzer ancak kanalizasyondan farklıdır. Kanalizasyonlar, belediye kontrolündeki logar kuyularıdır. Kanalizasyonun tüm sorunları ile yerel belediyeler ilgilenir. Ancak logar kuyuları farklıdır. Logar kuyuları sitelere veya binalara aittir ve site yönetimleri logar kuyularından sorumludur.

  • Logarların tıkanmasının başlıca sebebi, logar borusuna yabancı cisimlerin girmesidir. Logar borusuna yabancı cisimlerin girmesinin sebebi ise bina sakinleridir.
  • Tuvalete atılan yabancı cisimler hem tuvaletin hem de logar kuyusunun veya borularının tıkanmasına sebep olabilir.
  • Atılan yabancı cisimlerin başında tuvalet kâğıdı gelmektedir. Tuvalet kâğıdının suda eridiği sanılır ancak bu yanlış bilenen bir durumdur.
  • Tuvaletlere atılan ıslak mendil ve pedler de logar tıkanmasına sebep olur.
  • Yine çocukların tuvalete attığı oyuncaklar ileride logar tıkanıklığına sebep olabilir.
  • Uzun süre bakımı yapılmayan logar kuyuları da atıkların birikmesi sonucu tıkanabilir.
  • Logar boruları genellikle betondan yapılmış künk borulardan oluşmaktadır. Sürekli suya maruz kalan künk boruları zamanla çürüyerek içe doğru çökebilir. Üstündeki toprağın basıncına dayanamayarak da zamanla çökebilmektedir. Künk borusunun içe çökmesi logar tıkanmasına sebep olmaktadır.

Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Bizi Arayın

Kanalizasyon temizleme ve tıkanıklık açma hizmetlerimizden yararlanmak için hemen bizi arayabilir, whatsapp destek hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

0546 282 06 52 Whatsapp