Foseptik Temizleme
Foseptik Temizleme

Foseptik çukurlarının düzenli olarak temizlenmesi ve boşaltılması gerekmektedir. Foseptik çukunun kapasitesine göre değişebilen foseptik çukuru temizleme fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Foseptik Çukuru Nedir?

Foseptik veya bilinen diğer adı ile lağım kuyuları, kanalizasyon hatlarının bulunmadığı yerlerde bulunan ve atık suların birikmesini sağlayan kuyulardır. Beton, plastik veya demirden yapılabilen foseptik kuyularında zaman içinde atık sularla beraber gelen maddelerin tıkanmalara neden olduğu görülebilmektedir. Bu durum; kötü koku, tıkanıklık ve düzgün biçimde işleyememe gibi sorunları ortaya çıkarır. Bu nedenle belli dönemlerde foseptik temizleme çalışmasının yapılması kaçınılmazdır.

Foseptik çukurlarındaki pisliklerin toprakla direkt temasını engellemek için ilk yapılış aşamasında betonarme bir duvar içerisine hapsedilmesi çok önemlidir. Aksi durumda toprakta sızıntı yapacak ve foseptik çekme tam anlamıyla amacına ulaşmayacaktır. Üstelik bunun yapılmaması foseptik çukurunun olduğu alanda kaymalara ve kuyunun mevcut formunun da bozulmasına neden olabilecektir. Bu durum her şeyden önce sağlığımıza zarar verecektir. Ayrıca yaşadığımız çevreye karşı da bir duyarlılık bilincinde olan bireyler olarak tüm foseptik kuyu çekme işlerimizde maliyetlerden önce işi yapan firmayı iyi araştırmak ve bu işlemleri layıkıyla yerine getirecek olan bir firmayı tercih etmek gerekmektedir.

Foseptik Çukuru Temizleme

Foseptik çukurlarının giderleri olmadığı için buraların farkında olmadan dolarak taşmaları gibi can sıkıcı durumlarla sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bu durum hem çevre temizliği hem de sağlığımız açısından ciddi riskler taşımaktadır. Çünkü çok uzun süreler bu çukurlarda biriken pislikler yüksek oranda zararlı bakteriler biriktirirler. Bu sebeple foseptik çekme işlerini zamanında yaptırmak ayrı bir önem kazanmaktadır. Üstelik taşkınlar sonucu ortaya öylesine kötü ve rahatsız edici bir koku yayılır ki buna dayanmak pek mümkün olmaz. Bu foseptik çukurlarının hızla dolmalarının bir diğer nedeni de lavabolarımızdan, küvetlerimizden, tuvaletlerimizden kısacası evin tüm giderlerinden atıkların buraya akarak birikmeleridir.

Foseptik çukur temizliği işleminde bazı robot makineler ve ekipmanlar kullanılır. Makinelerin yeterli olmadığı yerlerde vidanjör aracı ile işleme devam edilir. Kuyu içerisinde çamur, peçete, tuvalete kâğıdı, toka, bez veya birçok farklı atık katı cisim bulunabilir. Vidanjör bütün bu pislikleri kolay bir şekilde temizler. Daha sonra ise kuyunun içi tazyikli su ile yıkanır ve foseptik kuyusu temizliği yapılmış olur.

Foseptik çukur temizleme işlerinizi uzmanına yaptırmak isterseniz bizler bu konuda sizlere büyük bir özveri ile hizmet verebiliriz.

Foseptik Kuyu Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Foseptik kuyu temizliğinden önce en önemli durumlardan biri neden foseptik kuyusunun yapıldığıdır. foseptik kuyusu genel olarak, verimsiz altyapıya sahip veya kanalizasyon hattı olmayan yerler için yapılmaktadır.

Bununla beraber kanalizasyona bağlanmayan yerler içinde foseptik kuyusu tercih edilmektedir. Genel olarak bu tarz yerlerde bahçelerde veya kapıların önlerinde foseptik kuyuları bulunmaktadır. Belirli dönemler içerisinde foseptik kuyusu dolmaktadır. Bu gibi durumlarda foseptik kuyusu temizliği yapılarak foseptik kuyusunun boşaltılması sağlanır. foseptik kuyusu temizliği gerektiği dönemlerde mutlaka uzman bir ekiple çalışmanız gerekmektedir

Doğru zamanda foseptik kuyusu temizliği yapılmaması durumunda, zaman içerisinde çukur alan dolarak kişilere büyük bir problem yaratacaktır.

Foseptik kuyusuna giderden çıkan bütün atıklar, lavabo atıkları ve dışkılar gitmektedir. Zaman içerisinde borular ve çukurlar bu atıklarla dolmaktadır. Bu gibi durumlarda kişilerin sağlıklarını olumsuz yönde etkilemektedir.

Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Bizi Arayın

Kanalizasyon temizleme ve tıkanıklık açma hizmetlerimizden yararlanmak için hemen bizi arayabilir, whatsapp destek hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

0546 282 06 52 Whatsapp