Mutfak Gideri Açma
Mutfak Gideri Açma

Alanında uzman ekibimiz ile ve gerekli tüm ekipmanlarımız ile tıkalı mutfak lavabo giderlerinizi etkili yöntemler kullanarak çok kısa sürede açıyoruz. Kalıcı ve garantili çözümlerimizden yararlanmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Evimizde en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan biri mutfaktır. Mutfak yeme içme gibi zorunlu ihtiyaçlarımızı karşıladığımız bir alan olduğu için temizlik ve hijyen açısından en çok dikkat ettiğimiz alandır. Mutfak lavaboları en sık kullanılan atık su giderleridir. Bu nedenle gün içerisinde bilerek ya da farkında olmadan lavabo içerisine dökülen atıklar tıkanmalara neden olmaktadır.

Çoğunlukla evlerde olmak üzere bazı durumlarda da iş yerlerinde kullanılan mutfaklarda, en önemli alanlar lavabolardır. Lavabolarda meydana gelen tıkanıklık, lavabodan kötü koku gelmesine ve ilerleyen süreçte giderin çalışmamasına sebep olacaktır. Bu durumlarda, mutfak gideri açma işlemleri yapılması gerekmektedir.

Mutfak Giderleri Neden Tıkanır?

Mutfak giderleri ekstra durumların dışında mutfakta kullandığımız yemek malzemeleri sebebiyle tıkanır. Bu sebeple bu malzemeleri lavabo yerine çöpe dökmeye özen göstermeliyiz.

  • Mutfak lavabosu tıkanıklığının en büyük sebeplerinden biri yemek yağlarının dökülmesidir. Görünüşte sıvı ve kaygan olan yağ lavaboya dökülmesi durumunda gider borusuna yapışır ve ardından lavaboya dökülen tüm atıklar burada birikmeye başlar. Bu sebeple yağları lavaboya dökerken bir kez daha düşünmenizi tavsiye diyoruz.
  • Salatalık, soğan ve yeşillik gibi artıklar da mutfak lavabonuzun tıkanmasına sebep olur. Bu tarz atıklar kolay parçalanabildiği için küçük parçacıklara ayrılarak lavabonun süzgecinden geçer ve mutfak lavabonuzda tıkanıklığa sebep olur.
  • Meyve, sebze kabukları da lavabo tıkanıklığına sebep olan bir diğer atıklardır. Yapısı itibariye sert olan meyve sebze kabukları lavabo borusuna takılması durumunda zamanla sertleşerek borudaki yerini sağlamlaştırır ve giderilmesi son derece zor olan tıkanıklıklara sebep olur.

Mutfak Lavabo Gideri Nasıl Açılır?

Mutfak lavabo gideri açma işlemi 3 yöntemle gerçekleştirilir.

Birincisi doğal yöntemler; yani tuz, sirke, kimyasallar vb. karışımlar kullanarak açma yöntemidir.

İkincisi lavabo açma teli vb. cisimler kullanarak açma yöntemidir. Küçük tıkanıklıklarda bu yöntemler işe yarayabilir ancak daha inatçı tıkanıklıklarda kalıcı bir çözüm olmayabilir.

Üçüncü ve en etkili yöntem ise profesyonel servis hizmeti almaktır. Eğer birinci ve ikinci yöntemlerden bir sonuç alamazsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz. Ankara kanal açma firması olarak mutfak gideri tıkanıklıklarınızı herhangi bir kırma dökme işlemi yapmadan kökünden hallediyoruz. Daha sonrasında ise lavabo giderinizi temizleyerek sizlere teslim ediyoruz.

Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Bizi Arayın

Kanalizasyon temizleme ve tıkanıklık açma hizmetlerimizden yararlanmak için hemen bizi arayabilir, whatsapp destek hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

0546 282 06 52 Whatsapp