Yer Süzgeci Tıkanıklığı Açma
Yer Süzgeci Tıkanıklığı Açma

Firmamız; tıkalı yer süzgeçlerini robot makineler sayesinde kırmadan, dökmeden gerçekleştirmektedir. Özel yılan kameralar sayesinde tıkanıklığın yeri tespit edilerek, boru içerisinde meydana gelen tıkanıklıklar tespit edilir. Ardından özel ekipmanlar sayesinde tıkanıklığa neden olan atıklar parçalan

Yer süzgeçleri banyo, bahçe, balkon ve bazı iş yerlerinde kullanılan ve kirli suyun kanalizasyona doğru tahliye edilmesine yardımcı olan inşaat malzemesidir. Boruların tıkanması sonucu süzgeçlerden dökülen su giderden geri taşabilir.

Yer Süzgeçleri Neden Tıkanır?

  • Balkonlarda inşaat kalıntısı veya ufak taş parçacıklarının boruda birikmesi,
  • Dışarıda bulunan süzgeçlerde rüzgarın etkisiyle yaprakların toplanması,
  • Banyo süzgecine bırakılan saç, kıl ve tüy gibi kalıntıların atılması,
  • Bahçe giderlerinde çamur, toprak ve taş parçacıklarının boruya kaçması,
  • Süzgeçlerden kum ve toprak birikmesi sonucunda su geri tepebilir,
  • İş yerlerinde bulunan giderlerde ise genelde bu borular ortak hatta bağlıdır, bu nedenle dökülen atıklar tek bir noktada birleşerek suyun tepmesine sebep olur.

Süzgeçlerde suyun geri tepmesine neden olan problemler arasında en yaygını kumların ve toprakların boruya kaçmasıdır. Doğru filtreleme sistemine sahip süzgeç modelleriyle bu tıkanıklığı önlemeniz mümkündür ancak süzgecin etrafında çamur, toprak ve kum gibi pisliklerin boruya kaçması engellenmelidir.

Lokantalarda mutfak süzgeçlerinde tıkanıklık sorunları ile sık sık karşılaşıyoruz, yaptığımız çalışmalar sonucunda ise tıkanıklık sorunlarının %70’i yemek ve yağ artıklarından dolayıdır.

Tıkalı süzgeç giderlerine el yordamı yöntemleriyle müdahale etmek zor bir iştir çünkü tıkanıklığın meydana geldiği borular 50’lik ve çap olarak ufak olduğu için tıkanma riski diğer borulara göre daha fazladır. Süzgeç tıkanıklıklarını önlemek için kaliteli ve filtrelemesi iyi olan süzgeç modellerini tercih etmenize fayda var. Almak istediğiniz süzgeç modeli geniş ve boşluklu olmamalıdır çünkü aralardan taş v.b katı cisimler girebilir. Balkonlarda süzgecin tıkanması çoğu zaman kaçınılmaz olsa da pencere ile kapatıldığında dışarıdaki çöplerin balkona girmesi önlenmiş olur.

Süzgeç Bulunmayan Banyolarda Yaşanan Sorunlar

  • Banyonun içerisinde süzgeç bulunmadığında, evde yaşanan olası bir su baskını veya musluğun açık unutulma halinde, banyoda yer süzgeci bulunmadığı için su tahliye edilemez ve bundan dolayı evinizi su basar.
  • Banyonuzu temizlemek istediğinizde yerleri yıkamanız mümkün olmayacaktır.
  • Evinizde kullandığınız banyoların birisinde atık su borusu tıkanması olabilir. Şayet bu tıkanıklık olayı küvette veya klozette meydana geldiyse gideri açmak için süzgeç içerisinden girmek gerekebilir. Fakat gideriniz yoksa evinizde tadilat gerektirebilecek çalışmalara ihtiyaç duyulabilir.

Tıkalı Yer Süzgeci Nasıl Açılır?

Yer süzgeciniz tıkandıysa, sert bir cisimle gideri açmayı denemeden önce bir tesisatçı çağırmanız her açıdan faydalı olacaktır. Deneyeceğiniz yöntemler gidere daha fazla zarar verebilir veya geçici bir çözüm olabilir.

Özel robot cihazlarımızla vermiş olduğumuz hizmetlerimizde, gider borularını garantili olarak çok kısa sürede açıyoruz. Robotların ucunda yer alan kamera sayesinde, gider borularında biriken madde ve atıkları cihaz içerisinde bulunan çekme aparatı ile birlikte sorunsuz geri çıkartılması sağlanmaktadır. Ancak sert ve sıkışmış olan cisimler, kanca yardımı sayesinde sıkıştığı yerde parçalanarak kanalizasyon giderlerine gönderilir. Bu sayede boru ve bölgedeki diğer alanlardaki eşyalara zarar verilmeden, ayrıca bölgedeki fayanslar kırılmadan tıkanıklık açma hizmeti sorunsuz olarak gerçekleştirilmektedir.

Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Bizi Arayın

Kanalizasyon temizleme ve tıkanıklık açma hizmetlerimizden yararlanmak için hemen bizi arayabilir, whatsapp destek hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

0546 282 06 52 Whatsapp