Küvet Tıkanıklığı Açma
Küvet Tıkanıklığı Açma

Evimizde en sık kullandığımız alanlardan birisi olan banyolarda başımıza gelebilecek sorunlardan birisi de küvet gideri tıkanmasıdır. Tüm denemeleriniz sonuç vermiyor ve profesyonel hizmete ihtiyacınız varsa bizi arayabilirsiniz. Uzman ekibimiz tıkalı küvet giderinizi çok kısa bir sürede garantili o

Eski binaların sorunları arasında yer alan tıkalı küvet ve boru giderleri ne yazık ki yeni binalarda da görülmektedir. Çünkü boru ve küvetlerin tıkalı olma nedenleri arasında binanın yaşı kadar kullanım hataları da etkili olmaktadır. Tıkalı olan küveti açmak için birçok yöntem ve yol bulunmaktadır. Doğal veya diğer yöntemleri kullanarak küvetinizi açabilirsiniz.

Tıkalı Küvet Nasıl Açılır?

Küvetlerin tıkanma nedenlerinin en başında elbette ki gider borularına dolanan saç telleri olmaktadır. Saç telleri boruları tıkayarak suyun gitmesini engeller veya yavaşlatır. Bunu engellemek için birçok yöntem bulunmaktadır. Sorun eğer anlık ise pompa yardımı ile küveti açabilirsiniz. Pompa giderin açılmasını sağlayacak ve suyun akmasını hızlandıracaktır.

Küvetlerin açmanın bir diğer yolu ise şiş ile küvetin deliklerini yoklamaktır. Bu şekilde dolanan saç tellerini buradan temizleyebilir ve suyun akışını hızlandırarak gideri açabilirsiniz.

Küveti açmak için doğal yöntemleri kullanmak istiyorsanız eğer karbonat ve sirkenin gücünden faydalanabilirsiniz. Yarım bardak karbonat yarım bardak sirkeyi küvetin gider kısmına boşaltın ve 15 dakika bekletiniz. Ardından sıcak kaynar su dökerek gideri açabilirsiniz.

Küvet ve giderleri açmak için en iyi ve pratik yollardan biri de marketlerde hazır olarak satılan lavabo ve gider açıcıları kullanmak olacaktır. Bunlardan satın alabilir ve küvetin gider kısmına dökerek sıcak su dökebilirsiniz. Eğer açılmaz ise işlemi ikinci kez tekrarlayarak daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

Küvet Tıkanmasına Neden Olan Etkenler

  • Küvet süzgecinin olmaması
  • Saç, kıl, tüy atılması
  • Süzgeçlerin temizlenmemesi
  • Banyo tesisatının yeterli eğime sahip olmaması

Denediğiniz yöntemler işe yaramadıysa bizi arayarak profesyonel hizmet alabilirsiniz. Robotlu cihazlarımızı gider borusunun içerisine göndererek, boruya zarar vermeden atıkları parçalıyoruz. Borunun içindeki tıkanmaya sebep olan atıklar parçalandıktan sonra, küvet giderinden bol bol su gönderilir ve size sağlam bir şekilde teslim edilir. Tıkanıklık giderildikten sonra kamerayla banyo giderinin içerisini görüntüleyip, tesisatın durumu hakkında müşterilerimize bilgi sağlıyoruz.

Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Bizi Arayın

Kanalizasyon temizleme ve tıkanıklık açma hizmetlerimizden yararlanmak için hemen bizi arayabilir, whatsapp destek hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

0546 282 06 52 Whatsapp